Ta strona korzysta z plików cookies do poprawnego działania

Pewność działania

będziemy za Ciebie pamiętać o terminach i rozliczeniach wobec Urzędu Skarbowego

Oszczędność czasu

nie spędzisz wielu godzin na sprawach związanych z rozliczeniami firmy, zrobimy za to Ciebie

Spokój i gwarancję

prawidłowości rozliczeń zgodnie ze zmieniającymi się przepisami Prawa

Pomoc i wsparcie

przy założeniu firmy oraz wyborze najkorzystniejszej formy rozliczeń

Aktualności - BIZNES, FINANSE

sprawdź najnowsze informacje.

Niemieccy konsumenci ostrożniej podchodzą do wydatków.

supermarket

Niemieccy konsumenci ostrożniej podchodzą do wydatków, co pokazały ostatnie słabe dane o sprzedaży detalicznej. To może się odcisnąć również na polskim rynku. Niemcy to wciąż największy partner Polski pod względem wymiany handlowej. Rokowania są jednak pozytywne, a największe szanse rodzą zakupy na rynku nieruchomości.

Czytaj dalej

Polacy bardzo cenią finansowe bezpieczeństwo

bank

Polacy bardzo cenią finansowe bezpieczeństwo – wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Deutsche Bank „Portret finansowy Polaków 2015”. Co trzeci ankietowany marzy o posiadaniu pół miliona złotych, dla co piątego wystarczającą sumą byłoby 100 – 500 tys. zł. Niestety, ekspertami w oszczędzaniu nie jesteśmy, a o zapewnieniu sobie środków na starsze lata myśli niespełna 6 proc. badanych.

Czytaj dalej

Resort finansów chce obniżyć limit dopuszczalnych transakcji gotówkowych.

bank

Resort finansów chce obniżyć limit dopuszczalnych transakcji gotówkowych między przedsiębiorcami z 15 tys. euro do 15 tys. zł. Karą za niedotrzymanie limitu ma być brak możliwości zaliczania wydatku opłaconego gotówką do kosztów uzyskania przychodów.

Czytaj dalej

Dodatkowy podatek w handlu zbliża się wielkimi krokami

supermarket

Zgodnie z założeniami markety (i inne sieci handlowe, ale nie tylko) będą płacić podatek wg trzech stawek, uzależnionych od obrotu. Podstawowa to 0,7 proc., zaś pozostałe 1,3 proc. i 1,9 proc. Ta ostatnia będzie stosowana do utargu w dni wolne od pracy. Projekt zakłada także kwotę wolną od podatku na poziomie 1,5 mln zł obrotu miesięcznie - wynika z komunikatu Ministerstwa Finansów.

Czytaj dalej

Biuro rachunkowe ZUR-SKONTO SP. Z O.O.

kompleksowa, profesjonalna obsługa księgowa.

Świadczymy kompleksowe usługi księgowe dla podmiotów gospodarczych o różnym profilu działalności i formie prawnej. Przykładamy dużą wagę do zadowolenia naszych klientów. Ważne są dla nas zarówno małe jednoosobowe firmy, jak również spółki działające na podstawie prawa handlowego. Poprzez długoletnią współpracę z klientami oraz obserwację ich potrzeb Nasza Spółka stworzyła pakiet dodatkowych usług potrzebnych w codziennym działaniu firm i osób fizycznych. Jesteśmy dumni ze współpracy z podmiotami takimi jak:

1. Współpraca z Taxxo e-biuro rachunkowe:

Miło nam poinformować, że nasze biuro rachunkowe ZUR-SKONTO sp. z o.o. zostało partnerem ogólnopolskiej sieci Taxxo e-biuro rachunkowe. Dzięki współpracy z Taxxo możemy zaproponować obecnym i nowym klientom zupełnie nową jakość obsługi z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej.

Dzięki Platformie Taxxo e-biuro rachunkowe zapewniamy naszym klientom:

 • Oszczędność czasu - dzięki szybkiemu dostępowi do danych i raportów online.
 • Większą wygodę zarządzani.
 • Lepszą kontrolę płatności irozrachunków.
 • Bezpłatne fakturowanie bez konieczności zakupu dodatkowego systemu.

Dostęp do platformy dla firm rozliczanych na książce przychodów i rozchodów jest bezpłatny.

W ramach platformy Taxxo udostępniamy wygodne narzędzia do zarządzania takie jak: Taxxo e-biuro rachunkowe, e-Faktura, e-Analizy Finansowe oraz e-Cash flow. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami :

 • Taxxo e-Biuro rachunkowe
 • Taxxo e-Faktura
 • Taxxo e-Analizy Finansowe w Excelu

Jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami – prosimy o kontakt.

2. Jako biuro – partner Tax Care pomagamy każdej osobie:

 • w założeniu działalności gospodarczej,
 • w otwarciu bezpłatnego konta bankowego,
 • w zdobyciu debetu w koncie firmowym,
 • zdobyciu funduszy na start,
 • w ubieganiu się o fundusze europejskie,
 • zakup środków trwałych finansowanych leasingiem lub kredytem,
 • w zdobyciu kredytu gotówkowego lub hipotecznego,
 • w windykacji należności,
 • rozliczenia z ZUS,
 • Księga przychodów i rozchodów,
 • Kadry i Płace.

3. Jako przedstawiciel INSIA Europe SE

brokera ubezpieczeniowego oferujemy klientów ponad 200 rodzajów ubezpieczeń: majątkowych, na życie, zdrowotnych, emerytalnych, komunikacyjnych, od odpowiedzialności cywilnej, rolnych itp. Od jednoosobowej działalności gospodarczej po duże podmioty gospodarcze.

4. Będąc partnerem Helikon

oferujemy dla Państwa szeroki wachlarz ofert pożyczek krótkoterminowych i długoterminowych, maksymalnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Umożliwiamy wnioskowanie zarówno o kredyty bankowe jak i kredyty pozabankowe bez BIK i KRD. W tym: Chwilówka,  Ekspres Kasa, SMS365).

5. Współpraca z megatax.pl

pozwala zaproponować bieżące doradztwo, planowanie oraz przeglądy podatkowe, jak również prowadzenie polskich oraz zagranicznych ewidencji i rozliczeń podatkowych (zwrot podatku z zagranicy, usługi transgraniczne, wnioski o świadczenie rodzinne za granicą, zwrot podatku z zagranicy).

6. Współpraca z Kancelarią Prawną INKASO WECK S.A

w pełni profesjonalną firmą windykacyjną, która potrafi w swoim działaniu połączyć wysoką skuteczność z minimalnymi formalnościami związanymi z obsługą i dużą elastycznością w stosunku do klienta.